Aktuality
Plán akcí
Historie
Historická vozidla
Fotogalerie
O kroužku
Kontakty
Instagram
Facebook

Členská sekce

Nejbližší plánované schůze:

O Kroužku

Kroužek přátel MHD Ostrava sdružuje zhruba osmdesát zájemců o veřejnou dopravu. Zabýváme se aktuálním děním vývoje městské dopravy na našem území. Součástí schůzí je obvykle zajímavá přednáška o historii, současnosti i budoucnosti v dopravě nejen v tuzemsku, ale i zahraničí.
Pro zájemce mladší věkové kategorie je určena Stanice mladých dopraváků.

Ve spolupráci s Dopravním podnikem Ostrava a.s. zajišťujeme údržbu a provoz skutečně ojedinělé sbírky historických tramvají, trolejbusů a autobusů, se kterými se může veřejnost setkat několikrát ročně při zvláštních vyhlídkových jízdách, jenž se těší veliké oblibě.


Členství

Členem KP MHD Ostrava se může stát každý, komu tato tematika není cizí a má zájem si své znalosti a zkušenosti v oboru hromadné dopravy rozšířit nebo se naopak podělit o své vlastní s ostatními, a to tím, že přijde na členskou schůzi.

Členská schůze KP MHD Ostrava pro členy ve věku od 15 let se koná zpravidla první pátek v měsíci se začátkem v 17:00 v učebně autoškoly v budově vozovny trolejbusů
(1. patro místnost č. 104).

Členská schůze SMD (Stanice mladých dopraváků) pro členy ve věku do 15 let (věk je pouze orientační, nemusí být striktně dodržen) se koná zpravidla první pátek v měsíci, resp. v den schůze dospělé (vyjma výroční únorové schůze), se začátkem v 15:00 v učebně autoškoly v budově vozovny trolejbusů. Účastníky si vyzvedává dospělý vedoucí schůze před budovou trolejbusové vozovny.
(1. patro místnost č. 104).
Na programu jsou například aktuální informace z dopravy, promítání fotografií, soutěže, apod.

Výjimky v čase a místě konání schůzí:
Výroční únorová členská schůze KP MHD Ostrava se koná v sobotu v 9:00 v budově vozovny Moravská Ostrava.

Víte, že ...