Aktuality
Plán akcí
Historie
Historická vozidla
Fotogalerie
O kroužku
Kontakty
Instagram
Facebook

Členská sekce

Nejbližší plánované schůze:

O Kroužku

Kroužek přátel MHD Ostrava sdružuje zhruba osmdesát zájemců o veřejnou dopravu. Zabýváme se aktuálním děním vývoje městské dopravy na našem území. Součástí schůzí je obvykle zajímavá přednáška o historii, současnosti i budoucnosti v dopravě nejen v tuzemsku, ale i zahraničí.
Pro zájemce mladší věkové kategorie je určena Stanice mladých dopraváků.

Ve spolupráci s Dopravním podnikem Ostrava a.s. zajišťujeme údržbu a provoz skutečně ojedinělé sbírky historických tramvají, trolejbusů a autobusů, se kterými se může veřejnost setkat několikrát ročně při zvláštních vyhlídkových jízdách, jenž se těší veliké oblibě.


Členství

Členem KP MHD Ostrava se může stát každý, komu tato tematika není cizí a má zájem si své znalosti a zkušenosti v oboru hromadné dopravy rozšířit nebo se naopak podělit o své vlastní s ostatními, a to tím, že přijde na členskou schůzi.

Členská schůze KP MHD Ostrava pro členy ve věku od 15 let se koná zpravidla první pátek v měsíci se začátkem v 17:00 v zasedací místnosti v budově tramvajové vozovny na ul. Křivé
.

Členská schůze SMD (Stanice mladých dopraváků) pro členy ve věku do 15 let (věk je pouze orientační, nemusí být striktně dodržen) se koná zpravidla první pátek v měsíci, resp. v den schůze dospělé (vyjma výroční únorové schůze), se začátkem v 15:00 v zasedací místnosti v budově tramvajové vozovny na Křivé ulici. Účastníky si vyzvedává dospělý vedoucí schůze před vrátnicí vozovny.
.
Na programu jsou například aktuální informace z dopravy, promítání fotografií, soutěže, apod.

Výjimky v čase a místě konání schůzí:
Výroční únorová členská schůze KP MHD Ostrava se koná v sobotu v 9:00 v budově vozovny Moravská Ostrava.

Víte, že ...